Kaip derinti hibridines slyvas?

Kaip derinti hibridines slyvas?

Hibridinės slyvos deri tik su to paties poskiepio hibridinėmis slyvomis. Jos yra savidulkės (Kometa) ir kryžmadulkės (Lama, Lodva, Vetrazi, Alionuška).

Hibridinė slyva Vetrazi

Visos šios slyvos deri labai anksti vasarą, ypatingai gausiai, yra desertinės ir labai sultingos. Dažniausiai nereikia papildomai purkšti insekticidais nuo slyvinio pjūklelio. Taip pat yra labai žemos ir turi didelį atsparumą šalčiui.

Kometa - yra savidulkė ir galima sodinti vieną. Taip pat ji puikiai tinka į poras kryžmadulkėms hibridinėms slyvoms (bet kuriai).

Tačiau jei norite sodinti Lamą, Vetrazi, Lodvą ar Alionušką jas reikia derinti tarpusavyje.

Tinka bet kuri slyva su bet kuria hibridine. Svarbu, jog būtų dvi skirtingos. Pvz. Lama su Lodva, Kometa su Vetrazi, Alionuška su Lodva ar Vetrazi ir tt.

Taip pat, jei savo sodo sklype turite Kometą, Skoraplodnąją ar netoli auga (iki 30 m. atstumu) kaukazinė slyva galite sodinti bet kurią hibridinę slyvą : Lamą, Lodvą, Vetrazi, Alionušką.

 Hibridinė slyva Lodva

 

Hibridinė slyva Lama

 

Hibridinė slyva Kometa (noksta)

 

Slyva Alionuška

 

 

 

Palikite komentarą

Jauskitės laisvai rašydami komentarus, jūsų el. paštas nebus rodomas viešai. Komentarai yra patvirtinami prieš juos paskelbiant, tad gali šiek tiek užtrukti.

Poskiepių sodinimas medelyne